Wiadomości - Artykuły

Jak działa polega nowa aplikacja rządu STOP COVID - ProteGo Safe?

2020-09-15 10:28:13

Rząd opublikował najnowsze informacje dotyczące STOP COVID - ProteGo Safe, aplikacji stworzonej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Połączenie technologii z wiedzą dotyczącą panującej pandemii ma być nowym rozwiązaniem dla zwiększenia bezpieczeństwa obywateli. Jak działa ta aplikacja na telefony

ProteGo

Cele stworzenia aplikacji 

STOP COVID - ProteGo Safe to aplikacja, która ma na celu znaczne ograniczenie tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nie tylko informuje użytkownika o kontakcie z chorymi. Pokazuje również, gdzie zdrowe, jak i zakażone osoby mogą zgłosić się w celu uzyskania potrzebnej po pomocy.

Jakie są funkcje ProteGo Safe?

Aplikacja posiada dwie główne funkcje. Pierwsza z nich dotyczy analizowania naszego otoczenia. Jeżeli osoba w okolicy będzie miała potwierdzoną informację o pozytywnym wyniku testu, po upływie określonego czasu dostaniemy powiadomienie o tym, że mieliśmy kontakt z zarażonym. Następnie program w telefonie doradzi nam, jak powinniśmy się zachować i co zrobić, żeby zadbać o swoje zdrowie.

Druga funkcja, do której mamy dostęp, to prowadzenie swojego "dzienniczka" zdrowia. Po wprowadzeniu przez nas danych i odpowiedzeniu na pytania system zweryfikuje, czy znajdujemy się w grupie ryzyka. Wyliczenia oparte są na wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Jak aplikacja wykrywa ryzyko zakażenia?

Aby ProteGo Safe mógł określić poziom ryzyka, w którym się znajdujemy, bierze pod uwagę cztery czynniki. Pierwszym z nich jest odległość urządzeń mierzona siłą sygnału Bluetooth, następnie czas trwania kontaktu oraz ilość czasu po upłynięciu od spotkania i pewność zarażenia. Następnie aplikacja, dzięki specjalnie stworzonej skali oblicza, czy znajdujemy się w niskiej, średniej czy wysokiej grupie ryzyka.

Czy aplikacja jest obowiązkowa i gdzie ją pobrać?

Aplikacja STOP COVID - ProteGo Safe nie jest obowiązkowa do zainstalowania, ale można ją darmowo pobrać w Google Play lub App Store. Aby program na telefon mógł poprawnie działać, wymaga odpowiedniej wersji oprogramowania: Android 6.0, iOS 13.5 lub ich nowsze warianty.

Film Ministerstwa Cyfryzacji, o działaniu aplikacji:

BS

fot. materiały prasowe

Źródło: gov.pl

Słowa kluczowe: STOP COVID, ProteGo Safe, aplikacja, rząd, jak działa, na czym polega, koronawirus, pandemia,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Narodowy Dzień Sportu - trening judo
Narodowy Dzień Sportu już za nami [Podsumowanie]

Polacy kochają sport! W sobotę, 19 września, w całym kraju odbyły się bezpłatne treningi sportowe dla dorosłych i dzieci.

Jesienne liście
Pierwszy dzień jesieni 2020 - wszystko co musisz wiedzieć!

Kiedy zaczęła się jesień i co to oznacza? Dowiedz się, jak się na nią przygotować!

eWinner Gwardia Wrocław - AZS AGH KrakÃłw
eWinner Gwardia Wrocław wygrywa z AZS AGH Kraków 3:1 [FOTO]

Od zwycięstwa sezon 2020/21 rozpoczęli siatkarze, którzy poza drugim setem, kontrolowali wydarzenia na boisku. Zobaczcie zdjęcia z meczu!

Polecamy
SpaceX nie chciało przesunąć swojego satelity by uniknąć kolizji z satelitą ESA

Czy przez upartość firmy Elona Muska mogło dojść do zderzenia, którego koszty trzeba by było liczyć w setkach milionów dolarów?

Czy szachy są rasistowskie? Burza wokół niedoszłej dyskusji w australijskim radiu

Telewizja ABC z Australii planowała program poświęcony dyskusji o zasadach w szachach i potrzebie ich zmiany... wybuchły kontrowersje.

Polecamy
Ostatnio dodane
Narodowy Dzień Sportu - trening judo
Narodowy Dzień Sportu już za nami [Podsumowanie]

Polacy kochają sport! W sobotę, 19 września, w całym kraju odbyły się bezpłatne treningi sportowe dla dorosłych i dzieci.

Jesienne liście
Pierwszy dzień jesieni 2020 - wszystko co musisz wiedzieć!

Kiedy zaczęła się jesień i co to oznacza? Dowiedz się, jak się na nią przygotować!

Konkurs Ziaja
Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.