Wiadomości - Artykuły

Dzień nauczyciela 2020. Czy 14 października jest dniem wolnym od szkoły?

2020-10-13 12:12:47

W dniu 14 października 2020 roku będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej, który częściej jest nazywany dniem Nauczyciela. Co wiąże się z tym świętem i czy uczniowie zostaną zwolnieni z zajęć? 

Dzień Nauczyciela

Od kiedy obchodzimy Dzień Nauczyciela?

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy od 1972 roku. Ma być to święto nie tylko nauczycieli, ale oświaty i szkolnictwa wyższego. Chociaż 14 października nie jest dniem wolnym od szkoły, to często wiążą się z nim liczne przywileje na lekcjach. W tym roku duża liczba studentów Dzień Edukacji Narodowej będzie obchodziła w zaciszu swoich domów, podczas zdalnego nauczania. Jak więc mogą uczcić to święto? 

Zobacz też: Dzień Edukacji Narodowej 2019

Czy kupować prezent nauczycielowi?

W tym szczególnym roku, kiedy cały świat walczy z pandemią COVID-19 musimy przede wszystkim pamiętać o komforcie i bezpieczeństwie osób, którym dany prezent chcemy podarować. Ze względu na to, że duża ilość nauczycieli znajduje się wiekowo w grupie większego ryzyka zakażenia koronawirusem, podarunki mogą nie być najlepszym pomysłem. Jakie więc pozostają nam opcje?

Odpowiednim rozwiązaniem może być wyznaczenie jednej osoby w grupie, która w imieniu wszystkich złoży życzenia bądź przeczyta wcześniej napisany wierszyk z okazji Dnia Nauczyciela. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla klas, które nie mogą uczestniczyć stacjonarnie w zajęciach. Podziękowanie i docenienie ciężkiej pracy, jaką wykonują nauczyciele, może być miłym akcentem nawet podczas zdalnych lekcji. 

Jak wyglądają lekcje podczas Dnia Nauczyciela?

Chociaż 14 października nie jest wolny od zajęć, to prowadzone w tym dniu lekcje mogą wyglądać zupełnie inaczej. Niektórzy nauczyciele przygotują gry i zabawy związane z ich przedmiotem. Inne osoby po prostu nie odpytują swoich uczniów z tej okazji. Znajdą się też tacy prowadzący, którzy zorganizują swoje zajęcia w tradycyjny sposób. W obawie przed ponownym zamknięciem szkół oraz chcąc nadrobić miniony semestr, nauczyciele pragną wykorzystać jak najlepiej czas, w którym mają bezpośredni kontakt z uczniem.

O czym przypomina Dzień Edukacji Narodowe?

Dzień Edukacji Narodowej, co roku przypomina nam, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa szkoła. Nie tylko nawiązujemy tam przyjaźnie na całe życie, ale mamy także możliwość zaspokojenia w niej swojej ciekawości, odkrywania nowych zainteresowań i doskonalenia posiadanych umiejętności. Zgłębiając nieznane nam wcześniej tematy, poznajemy lepiej świat, który nas otacza. Warto więc docenić pracę wszystkich osób, które sprawiają, że mamy możliwość zdobywania nowych wiadomości.

BS

fot. Max Fischer z Pexels

Źródło: radiozet.pl

Słowa kluczowe: Dzień Nauczyciela, Dzień Edukacji Narodowej, szkoał, pandemia, COVID-19, pomysł na prezent, 14.10
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
strajk kobiet 2020
Moje ciało, moja sprawa! Trwają protesty kobiet w całej Polsce [DUŻO ZDJĘĆ]

Zobaczcie fotorelacje ze strajków kobiet w Polsce!

domowa izolacja kwarantanna
Koronawirus w Polsce: ZUS idzie na rękę osobom w izolacji domowej

Już nie trzeba dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy.

Polecamy
Odwołano zajęcia w szkołach w całej Polsce z powodu Koronawirusa

Szkoły zostają zamknięte na dwa tygodnie... jak na razie.

Kiedy koniec pandemii? Eksperci WHO analizują sytuację

Poznaj aktualne statystyki i dowiedz się, kiedy naukowcy przewidują koniec epidemii.

Polecamy
Ostatnio dodane
strajk kobiet 2020
Moje ciało, moja sprawa! Trwają protesty kobiet w całej Polsce [DUŻO ZDJĘĆ]

Zobaczcie fotorelacje ze strajków kobiet w Polsce!

domowa izolacja kwarantanna
Koronawirus w Polsce: ZUS idzie na rękę osobom w izolacji domowej

Już nie trzeba dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.