Wiadomości - Artykuły

COUCB - telefon zaufania i czat wsparcia dla dzieci i młodzieży

2022-04-07 10:17:48

Telefon zaufania jest inicjatywą polegającą na umożliwieniu dzieciom i młodzieży anonimowego kontaktu z psychologami. W ciągu 13 lat pracownicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wysłuchali ponad 1,4 miliona osób, które potrzebowały wsparcia, otuchy i porady psychologicznej. Na tej samej zasadzie działają młodzi psychologowie i studenci tego kierunku, do których można napisać lub zadzwonić w ramach projektu "coucb".

Zobacz też: Telefon zaufania Mistra Edukacji i Nauki >>

coucb - telefon zaufaniaTelefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111

Odkąd rząd zrezygnował z finansowania telefonu zaufania, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi go z wpłat darczyńców. W 2022 roku infolinii groziło zamknięcie z powodu braku funduszy. Tragiczny stan psychiatrii dziecięcej, spowodowany przez wieloletnie zaniedbania, sprawia, że zlikwidowanie telefonu zaufania przyczyniłoby się do zwiększenia liczby samobójstw wśród młodzieży. Na szczęście zgłosiły się osoby, których suma wpłat na konto fundacji pozwoliła utrzymać ciągłość funkcjonowania całodobowej infolinii. Dzięki nim zebrano prawie 1,5 mln zł.

Co u Cb? Nowa inicjatywa młodych psychologów

Gdyńscy psychologowie oraz studenci tego kierunku przyłączyli się do udzielania pomocy dzieciom i młodzieży. Uruchomili bezpłatną i anonimową linię coucb oraz czat internetowy coucb.pl. Dzięki niej młodzi ludzie będą mogli porozmawiać o trudnych sytuacjach, jakich doświadczają na co dzień. Pamiętajmy, że linia nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób, które znajdują się w kryzysowym położeniu. Jeśli masz potrzebę najzwyczajniej w świecie wygadać się komuś, kto Cię wysłucha, to napisz lub zadzwoń.

Ideą coucb jest doraźna pomoc w przeżywanych przez młodych ludzi trudnościach w formie wsparcia, wysłuchania, odwentylowania emocji, psychoedukacji i wspólnego zaplanowania planu pomocy w zgłaszanym przez młodzież problemie — mlodagdynia.pl

Linia oraz czat są dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00. Osoby potrzebujące mogą również zostawić wiadomość, na którą odpowiedzą psychologowie podczas kolejnego dyżuru. 

KK

fot. Materiały Prasowe coucb.pl

źródło: coucb.pl, mlodagdynia.pl, 116111.pl

Słowa kluczowe: coucb, czat zaufania, telefon zaufania, czat wsparcia, telefon wsparcia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ruszają castingi do konkursu Miss Polski 2024 [FOTO, WIDEO]

Zobacz kto może wziąć udział w castingu?

prezenty na święta
Świąteczny budżet studentów. Ile wydajemy w święta Bożego Narodzenia?

Sprawdzono, ile pieniędzy Polacy zamierzają wydać w tegoroczne święta.

Polecamy
Inauguracja Runmageddonu 2022 we Wrocławiu. Pierwsze informacje o wydarzeniu [WIDEO] Wrocław

Największy w Polsce bieg z przeszkodami rozpoczyna swój sezon 2022 w kwietniu, we Wrocławiu

Kot Wrocek
Kot Wrocek zamieszkał z Jackiem Sutrykiem Wrocław

Imię dla mruczka wybrali w internetowym głosowaniu wrocławianie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Tattoo Konwent 2023 zaprasza do Łodzi [FOTO, WIDEO] Łódź

400 tatuatorów, Drag Queens i wiele innych atrakcji.