Wiadomości - Artykuły

Co warto wiedzieć o Black Friday w 2020 roku?

2020-11-17 12:42:37

Black Friday z roku na rok staje się w Polsce coraz większym wydarzeniem. Dzień kojarzony z wielkimi promocjami funkcjonuje na większą skalę w naszym kraju już od 5 lat. Jakie jest jednak pochodzenie tego święta i skąd się u nas wzięło?

Black Friday

Skąd pochodzi Black Friday?

Black Friday to święto pochodzące z Ameryki, podczas którego sklepy wprowadzają wyjątkową obniżkę cen swoich produktów. Sama nazwa wzięła się od koloru tuszu, którym kiedyś zapisywano zyski firmy księgowości, czerwony oznaczał straty. Jeżeli używano sformułowania, że dana działalność jest w czerni, było to równoznaczne z faktem, że jest ona stabilna i przynosi profit.

To wydarzenie występuje w ostatni piątek listopada, tuż po Święcie Dziękczynienia, a przed Świętami Bożego Narodzenia. Aktualnie jego głównym celem jest zachęcenie osób do zakupów w tym przedświątecznym okresie. Dla wielu z nas jest to świetna okazja do znalezienia odpowiedniego prezentu w promocyjnych cenach dla naszych bliskich. Można powiedzieć, że to kolejne jesienne święto tuż po Halloween pochodzące ze Stanów, które coraz częściej obchodzimy w Polsce.

Czym się różni Polski Black Friday od tego w USA?

Black Friday w Stanach Zjednoczonych przede wszystkim działa na o wiele większą skalę niż to się dzieje w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim faktowi, że przeceniane są prawie wszystkie produkty, a nie tylko te, które nie sprzedawały się podczas roku. W dzisiejszych czasach wyprzedaże dotyczą już większości towarów, zaczynając od elektroniki, a kończąc na ubraniach, czy kosmetykach. Powoli możemy zauważyć także przemianę Black Friday, w wydarzenie trwające całe tygodnie - Black Week. Oznacza to, że wiele sklepów oferuje zniżki produktów już parę dni przed piątkiem. Będziecie mogli je znaleźć w specjalnej rubryce poświęconej wyprzedażom z okazji Black Friday w rubryce: Promocje na Black Friday 2020.

Black Friday to również źródło wielu ekstremalnych filmików, na których możemy zobaczyć ludzi bijących się o produkty. Osoby zabierające sobie nawzajem telewizory z koszyka, wielkie spory o sokowirówkę, czy też chaotycznie wpadanie do sklepów ogromnych tłumów, to typowe obrazy, jakie będą trendować w sieci po tak wielkich wyprzedażach. Na Youtubie możemy zobaczyć wiele składanek filmów pod hasłem "Walmart fight", pokazujące agresywne zachowania ludzi podczas walki o produkty. 

Black Friday w Polsce

W tym roku Black Friday przypada w Polsce na 27 listopada, jednak nie będziemy mogli w nim uczestniczyć w ten sam sposób co we wcześniejszych latach. Zamknięte galerie handlowe sprawiają, że promocje przeniosą się do świata wirtualnego i nabiorą trochę innego wydźwięku. Sam fakt, że nie będziemy mogli dokonać wyboru w stacjonarnych sklepach, otoczeni przez tłum może spowodować, że w tym roku zakupy na Black Friday będą o wiele mniejsze niż w 2019 r. i będą o wiele lepiej przemyślane. Właśnie z tego powodu dużo firm zdecydowało się na wprowadzanie nowych zniżek już od początku listopada, nazywając cały ten okres Black November.

Przed samymi zakupami warto wcześniej sprawdzić ceny danych produktów. Wielu producentów specjalnie przed czasem ogromnych zniżek podwyższa ceny swoich produktów, tak aby dawać złudzenie przecen w trakcie Black Friday. Pamiętajmy także, że sklepy internetowe powinny zapewnić nam możliwość zwrotu produktów.

BS

fot. Karolina Grabowska z Pexels

Źródło: superbiz.se.pl, gs24.pl

Słowa kluczowe: Black Friday 2020, kiedy, Polska, wyprzedaże, informacje, promocje, Black Week, Black November
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
szczepionka koronawirus
Szczepionka na COVID-19 pozytywnie przetestowana i skuteczna w 90%

Brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny chwali się wynikami badań.

Szlachetna Paczka  - reprezentacja Polski
Piłkarze reprezentacji Polski przygotowują Szlachetną Paczkę [WIDEO]

Udział w Szlachetnej Paczce to dla nich już tradycja. Sprawdźcie, jak akcja wyglądała w tym roku.

UNICEF dzieci a koronawirus
UNICEF o wpływie koronawirusa na życie dzieci

Według najnowszego raportu organizacji, co dziewiąte zakażenie COVID-19 dotyczy dziecka lub nastolatka.

Polecamy
Wrocławska Bitwa Kulinarna - makarony
Najlepszy makaron we Wrocławiu! Poznaj wyniki Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej Wrocław

Pierwsza edycja Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej już za nami.

G9 Shisha Bar & Restaurant
Postrzelaj sobie w klubie. Niezwykłe wydarzenie w G9 Shisha Bar & Restaurant Warszawa

Będzie można postrzelać z profesjonalnej broni gładkolufowej z celownikiem laserowym.

Polecamy
Ostatnio dodane
szczepionka koronawirus
Szczepionka na COVID-19 pozytywnie przetestowana i skuteczna w 90%

Brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny chwali się wynikami badań.

Szlachetna Paczka  - reprezentacja Polski
Piłkarze reprezentacji Polski przygotowują Szlachetną Paczkę [WIDEO]

Udział w Szlachetnej Paczce to dla nich już tradycja. Sprawdźcie, jak akcja wyglądała w tym roku.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.