Wiadomości - Artykuły

Aktywiści Extinction Rebellion Wrocław zablokowali centum miasta. Blokada przeciw katastrofie klimatycznej [FOTO]

2021-02-26 13:59:02

W piątek 26 lutego, o godzinie 12:00, po raz kolejny dokonano "pokojowego nieposłuszeństwa obywatelskiego". Aktywiści Extinction Rebellion Wrocław zablokowali ulicę Świdnicką przy skrzyżowaniu z Bogusławskiego we Wroclawiu. Policja musiała zastosować specjalny sprzęt by odblokować newralgiczne ulice w mieście. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia >>

Extinction Rebellion WrocławAktywiści Extinction Rebellion Wrocław blokują miasto, by ratować klimat

Protestujący z Extinction Rebellion Wrocław przed startem akcji napisali w komunikacie dla mediów:

24 listopada 2020 zwróciliśmy się do Parlamentu i Rządu RP z apelem o działanie. Wezwaliśmy do spotkania obywatelskiego, na którym podjęte zostałyby decyzje, jak działać w Polsce w czasie tragedii klimatycznej. Ich czas minął, więc nadszedł nasz #CzasNaBunt.

W tym samym czasie, gdy Rząd i Parlament RP odwracają wzrok od katastrofy klimatycznej, w naszym mieście władze samorządowe nie biorą pod uwagę głosu mieszkanek i mieszkańców i zapominają o uchwalonym alarmie klimatycznym.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk łamie własne obietnice i pomija rekomendacje panelu obywatelskiego w budżecie. Rada Miejska odrzuca obywatelską petycję w sprawie ratowania Lasu Mokrzańskiego. Miasto tnie lub pozwala na wycinkę kolejnych drzew, podwyższa ceny biletów w komunikacji publicznej, rezygnuje nawet z finansowania edukacji ekologicznej.

Gdy władze naszego kraju odwracają wzrok od katastrofy, a w naszym mieście lekceważy się alarm klimatyczny, nie mamy wyboru: wychodzimy na ulicę.

Godzimy się na konsekwencje prawne naszych czynów. Wychodząc na ulicę nie chcemy się już bać. Chcemy być w tym razem. To moment, gdy każda i każdy z nas może poczuć siłę wspólnoty zdeterminowanej, by buntować się dla życia.
 
Dołącz do nas, jeśli masz dość bierności i kpin polityków. Razem możemy stworzyć przestrzeń pełną szacunku do siebie nawzajem i innych istot. Nie za miesiąc, nie za rok, tylko już teraz, w ten piątek.

Organizator:  Extinction Rebellion Wrocław

MD/ip

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: zdjęcia, blokada Wrocław, 2021, manifestacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
25 kolejka: Legia - Cracovia
Legia podejmie Cracovię w 25. kolejce Ekstraklasy! Warszawa

Obecnie do końca sezonu pozostało już 5. kolejek, więc zawodnicy Czesława Michniewicza muszą po prostu postawić kropkę nad i.

Poland Business Run
Znamy termin zapisów na Poland Business Run 2021 we Wrocławiu Wrocław

Każdy uczestnik samodzielnie wybierze czterokilometrową trasę i pokona ją 5 września.

Polecamy
Bill Pulte i filantropia na twitterze - rozdawanie pieniędzy w social mediach

Miliarder codziennie rozdaje dziesiątki tysięcy dolarów i nazywa swoich flotrowersów "drużyną".

Przechodnie przyłączali się do bÃłjki kierowcÃłw na parkingu.
Przepychanki na Gran Canarii. Przechodnie przyłączali się do bójki [WIDEO]

Przechodnie przyłączali się do bójki kierowców na parkingu.

Ostatnio dodane
25 kolejka: Legia - Cracovia
Legia podejmie Cracovię w 25. kolejce Ekstraklasy! Warszawa

Obecnie do końca sezonu pozostało już 5. kolejek, więc zawodnicy Czesława Michniewicza muszą po prostu postawić kropkę nad i.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.