Wiadomości - Artykuły

AKS Zły Kosmodysk ponownie Mistrzem Polski w plażowym Ultimate Frisbee

2022-06-30 11:39:43

W dniach 25-26 czerwca 2022 roku w Gdańsku odbyła się VII edycja Plażowych Mistrzostw Polski w Ultimate Frisbee. Po roku przerwy, tytuł Mistrza wraca do AKS Zły Kosmodysk po meczu finałowym z Flow Ultimate Wrocław.

Ultimate Frisbee

W miniony weekend 19 drużyn z całej Polski walczyło o tytuł Mistrza Polski na gdańskiej plaży Stogi. Pomimo saharyjskich warunków, zawodnicy dali z siebie wszystko i zapewnili ciekawe widowisko. Część meczy można było oglądać na relacji na żywo. Nie zabrakło także zainteresowania wśród plażowiczów, którzy przyłączali się do kibicowania drużynom.

Rozgrzany piasek dawał się we znaki, a temperatura powietrza sprawiała, że trzeba było mądrze rozłożyć siły w ciągu dnia przed najważniejszymi meczami. W tegorocznej edycji, w półfinałach zmierzyły się ze sobą takie drużyny jak: Flow Ultimate Wrocław i Savage Ultimate Dopiewo oraz AKS Zły Kosmodysk i AKS Zła Zawierucha. Wymagające mecze w pełnym słońcu dały się zawodnikom we znaki. Do finału przeszli Flow oraz AKS Zły Kosmodysk, które rok temu również spotkały się w finale.

W zeszłym roku lepsza okazała się wrocławska drużyna, która przerwała szczęśliwą passę warszawskiej drużyny. W zeszłą niedzielę oba zespoły postawiły na wysoką intensywność, spektakularne zagrania i walkę do końca. AKS Zły Kosmodysk nie dało za wygraną i po raz kolejny udowodnili, że piasek to ich ulubiona nawierzchnia do gry w Ultimate. Dzięki wygranej, warszawska drużyna w październiku będzie mogła reprezentować Polskę podczas Klubowych Mistrzostw Europy w Portugalii.

Ultimate Frisbee

Ultimate na plaży w kategorii mieszanej to 45-minutowe mecze. Drużyny wystawiają 5 zawodników do gry w każdym punkcie (2 kobiety, 3 mężczyzn). Zmian dokonywać można jedynie po zdobytym punkcie lub w razie wystąpienia kontuzji. Celem jest zdobycie punktu, poprzez złapanie dysku, w strefie punktowej przeciwnika.

Organizatorem Plażowych Mistrzostw Polski był Klub Sportowy Cool Sports. Sponsorami turnieju byli SentiOne, On Lemon, Eurodisc, Wilczy Głód, Cool Gear Sportswear i Aloha Care. Partnerami wydarzenia byli Cool Events, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Gdański Ośrodek Sportu i Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate. Radio MORS objęło wydarzenie patronatem medialnym. Wstęp dla Kibiców na teren zawodów jest darmowy.

Wybrane mecze z zeszłego weekendu można oglądać na kanale YouTube Plażowych Mistrzostw Polski. Informacje na temat turnieju dostępne są na Facebooku oraz Instagramie.

ip

fot. materiały Cool Events

Słowa kluczowe: zwycięzcy, wyniki, 2022, Gdańsk, zdjęcia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolne od pracy
Czy 15 sierpnia 2022 roku jest dniem wolnym od pracy?

Zobacz, kiedy wypadają kolejne dni wolne.

Lewandowski Barcelona prezentacja
Niesamowita prezentacja Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Jest numer 9! [WIDEO]

Jak powitano polskiego piłkarza? Zobaczcie zapis transmisji!

Polecamy
Nad polskim morzem zmarł 14-letni chłopiec, ktÃłry zaginął przy falochronie ze swoim rodzeństwem.
Tragedia w Darłówku. Zginął 14-letni chłopiec oraz dwójka jego rodzeństwa

Tragedia nad polskim morzem. Zginęła trójka rodzeństwa.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.