Wiadomości - Artykuły

Akademia Edukatora Klimatu w EXPERYMENCIE! Informacje o zapisach [Październik 2020]

2020-10-15 12:04:59

Zmiany klimatu i ochrona środowiska to tematy bardzo medialne, ale też bardzo podatne na tzw. fake newsy. Liczba powierzchownych informacji i opinii wypowiadanych publicznie jest porażająca, dlatego osoby w EXPERYMENCIE chcą przekazywać wyłącznie sprawdzone i rzetelne informacje naukowe. Pracownicy Centrum Nauki zrobią to podczas Akademii Edukatora Klimatu, czyli całkowicie darmowej serii szkoleń dla uczniów w wieku powyżej 13 lat. Zapisy na pierwsze spotkania trwają na stronie: https://app.evenea.pl/event/674809-20/.

Akademia Edukatora Klimatu w EXPERYMENT - plakatAkademia Edukatora Klimatu - informacje

Kim są Edukatorzy Klimatu? To młode, zaangażowane w tematykę klimatu i środowiska osoby, które chcą dowiedzieć się znacznie więcej na ten temat, ale też pragną dzielić się tą wiedzą ze swoimi rówieśnikami. W Centrum Nauki EXPERYMENT chcemy dać im nie tylko potrzebne (i sprawdzone!) informacje, ale też narzędzia, by tę wiedzę skutecznie przekazywać w szkole, podczas np. godzin wychowawczych. W tym celu powstała Akademia Edukatora Klimatu, która wystartuje już 19 października.

Co mają robić? Dwudniowe szkolenie to dopiero początek drogi, która czeka absolwentów Akademii. Kolejnym etapem jest włączenie swoich rówieśników w żywą dyskusję i działanie, by budować świadomość i konieczność zmian w myśleniu o odpowiedzialnym rozwoju, z naciskiem na zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi. Za zgodą dyrektora szkoły i nauczyciela, Edukator Klimatu poprowadzi angażujące zajęcia, przekaże naukową wiedzę na temat klimatu, pokaże skalę zjawiska zmian klimatycznych oraz poinformuje o możliwych działaniach prewencyjnych. Być może w jeszcze dalszej przyszłości to właśnie koledzy lub koleżanki z klasy staną się nowymi Edukatorami Klimatu.

Jaki jest cel? Obecni i przyszli uczestnicy rynku, konsumenci, przemysł muszą podjąć wspólny wysiłek i przedefiniować pojęcie rozwoju i modele funkcjonowania gospodarki. To duże wyzwanie i tylko świadomi wagi tematu, zagrożenia i wyposażeni w wiedzę młodzi ludzie, mogą podejmować decyzje jako jednostka i jako grupa społeczna. Edukacja środowiskowa jest niezbędnym elementem kształcenia współczesnego człowieka. Centrum Nauki EXPERYMENT włącza się w ten proces i przekazuje wiedzę na ten być może najważniejszy współcześnie temat.

Zapisy do Akademi Eduaktora Klimatu

Jak się zapisać? Dołączenie do Akademii Edukatora Klimatu jest darmowe, wystarczy zapisać się na szkolenie na stronie evenea.pl (link do najbliższego spotkania – app.evenea.pl/event/674809-20/). Najbliższe szkolenie odbywać się będzie przez dwa dni – 19 i 26 października. W tym czasie młodzież dowie się, jak mówić o klimacie, jak moderować dyskusję, a także weźmie udział w warsztatach, podczas których w praktyce przetestuje zdobytą wiedzę. Po dwóch spotkaniach absolwenci otrzymają specjalny certyfikat Edukatora Klimatu i będą mogli ruszyć w świat (zaczynając od własnej klasy) oraz uświadamiać innych, jak istotna jest ochrona klimatu i środowiska.

Chcecie być na bieżąco? Dołączcie do grup na Facebooku – Zielony Hub i Projekt: Zróbmy dobry klimat.

Kontakt: i.bialkowska@experyment.gdynia.pl, j.lasek@experyment.gdynia.pl

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, Zajęcia o klimacie, Edukatorzy klimatu, Informacje, Zapisy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
domowa izolacja kwarantanna
Koronawirus w Polsce: ZUS idzie na rękę osobom w izolacji domowej

Już nie trzeba dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy.

Protest Warszawa
Protesty w Warszawie w sprawie zakazu aborcji w Polsce [ZDJĘCIA]

Zobacz, co działo się na ulicach Warszawy, po decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Polecamy
Wybory prezydenckie 2020
Wybory prezydenckie w Polsce w 2020 roku: sposoby na głosowanie

Sprawdź, jak możesz zagłosować w wyborach 28 czerwca 2020.

Zobacz, kiedy powstało pierwsze self storage!
Historia self storage - jak to się zaczęło?

Zobacz, kiedy powstało pierwsze self storage!

Ostatnio dodane
domowa izolacja kwarantanna
Koronawirus w Polsce: ZUS idzie na rękę osobom w izolacji domowej

Już nie trzeba dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.