Wiadomości - Artykuły

Euro 2020: Dramatyczne sceny w meczu Danii z Finlandią. Christian Eriksen reanimowany

2021-06-12 19:04:41

12 czerwca 2021 w drugim dniu rozgrywania turnieju Euro 2020 w meczu Danii z Finlandią doszło do tragicznej sytuacji. 29-letni Duńczyk Christian Eriksen nagle upadł na murawę, choć wcześniej nie był faulowany. Natychmiast wezwano służby medyczne, a zawodnik był reanimowany.

Dania Finlandia Euro 2020

Jego przerażeni koledzy płacząc utworzyli mur i zasłonili, to co robili lekarze, choć kamery pokazały, że trwa masaż serca Eriksena. Trwało to kilka długich minut, po czym zawodnik został przetransportowany poza stadion. Mecz przerwano a aktualnie nie ma informacji ani o stanie jego zdrowia, ani o oficjalnym odwołaniu reszty meczu, choć jak się domyślamy piłkarze nie będą w stanie grać dalej.

Aktualizacja 19:20 - w studio TVP.PL powiedziano, że Christian Eriksen żyje, a na boisku faktycznie miał atak serca. Polscy dziennikarze potwierdzili informację z duńskiej stacji.

Aktualizacja 19:45 - Gracz został przeniesiony do szpitala i jego stan został ustabilizowany. Ciągle nie mamy informacji o odwołaniu meczu.

Aktualizacja 20:15 - W odpowiedzi na prośbę graczy obu drużyn, UEFA zgodziła się na wznowienie meczu pomiędzy Danią i Finlandią jeszcze tego samego dnia o 20:30. Rozegrane zostaną ostatnie cztery minuty pierwszej połowy, po czym nastąpi 5-minutowa przerwa, po której nastąpi druga połowa.

Aktualizacja 21:15 - Jak podaje włoski dziennikarz Fabrizio Romano - Christian Eriksen odbył rozmowę Facetime ze swoimi kolegami z drużyny ze szpitala i poprosił ich, aby zagrali dziś wieczorem, ponieważ "teraz czuje się lepiej".