Wiadomości - Artykuły

6 powodów dla kórych warto mieć ubezpieczenie

2021-09-07 14:40:34

Ubezpieczenie to produkt, który przez wielu z nas uważane jest za zbędny wydatek. I choć, faktycznie, zakup wszystkich możliwych ubezpieczeń nie jest logicznie uzasadnioną decyzją, to jednak warto poznać kilka powodów, dla których najważniejsze ubezpieczenia są ogromnym wsparciem na różnych etapach naszego życia. Oto 6 powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie.

czy warto mieć ubezpieczenie

Zabezpieczenie finansowe dla całej rodziny

Jaka jest podstawowa korzyść wynikająca z zakupienia ubezpieczenia? Pewność związana z zabezpieczeniem finansowym naszej rodziny w wypadku naszej śmierci. Taką gwarancję daje nam ubezpieczenie na życie, które jest jednym z najbardziej podstawowych, ale i najczęściej wybieranych produktów ubezpieczeniowych. Dlaczego? 

W przypadku naszej śmierci rodzina zostaje pozbawiona dużej części wpływów do budżetu domowego, co może prowadzić do problemów finansowych. Sytuacja może znacznie pogorszyć się w momencie, kiedy tylko my zarabialiśmy. W jaki sposób chcemy zapewnić naszej rodzinie komfortowe życie, nie oszczędzając? Rozwiązanie jest tylko jedno - ubezpieczenie na życie, które w przypadku naszej śmierci pozwoli zabezpieczyć naszych bliskich finansowo. Pamiętajmy też o naszych dzieciach i ich bezpieczeństwie i zdrowiu podczas długiego roku szkolnego. Ubezpieczenie szkolne to idealne propozycja na początek zbliżającego się roku nauki. 

Komfort psychiczny podczas długo wyczekiwanego urlopu 

Każdy z nas z wielkim utęsknieniem wyczekuje tego momentu, gdy możemy spakować walizki i udać się na urlop. Bez względu jednak na to, czy wybieramy się nad morze, w góry, czy na rajską wyspę, wszędzie mogą czekać na nas nieszczęśliwe wypadki, które powodują w nas troskę i nerwowość. Czy tak ma wyglądać urlop? 

Rozwiązaniem może być zakup ubezpieczenia podróżnego, które chroni nas i naszą rodzinę na wypadek choroby, nieszczęśliwych wypadków, utraty bagażu i wielu innych nieszczęśliwych zdarzeń. Niech urlop od pracy będzie też urlopem od stresów.

Minimalizacja ryzyka przy największych życiowych inwestycjach

Zakup domu? Nowy samochód? To długoterminowe cele, które stawia sobie każdy z nas. Przez wiele lat staramy się oszczędzać pieniądze, by w końcu móc sfinansować największe marzenia o posiadaniu własnego kąta czy lepszego samochodu. Jak jednak wszyscy wiemy, to właśnie największe inwestycje, na które oszczędzamy przez całe życie, mogą być przedmiotem nieszczęśliwego zdarzenia.

Kradzież? Włamanie? Pożar? To nie są pojęcia wzięte wprost z ponurych historii. To proza życia, której jednak możemy uniknąć. W jaki sposób? Wykupując jedno z popularnych ubezpieczeń mieszkania czy domu, a także ubezpieczenie samochodu (popularnie nazywane Autocasco). 

Wiele osób zastanawia się pewnie, dlaczego oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC mieliby jeszcze dodatkowo płacić za inne ubezpieczenie. AC to ochrona na wypadek kradzieży, uszkodzenia samochodu czy włamania. Tych zdarzeń niestety nie pokrywa obowiązkowe ubezpieczenie, a co za tym idzie, muszą zostać sfinansowane z własnej kieszeni. 

Wsparcie w trudnych życiowych sytuacjach

Gdy pracujemy i zapewniamy godny byt naszej rodzinie, nie spędzamy zbyt wiele czasu na rozmyślanie, co zrobimy w przypadku nieszczęśliwych wypadków. Naturą człowieka jest wypieranie tego typu myślenia. Jeśli jednak chcemy przygotować się na każdą ewentualność, ubezpieczenie NNW zapewni nam ochronę finansową nawet w przypadku niezdolności do pracy. 

Nieszczęśliwy wypadek, powodujący inwalidztwo lub długotrwałą chorobę nierzadko przekreśla nasze szanse na dalszą pracę, a co za tym idzie, skazuje nas na wyżycie z renty. Jeśli jednak zdecydujemy się na odpowiednie ubezpieczenie metlife.pl, świadczenie z tytułu niezdolności do pracy pozwoli zabezpieczyć finansowo nas i całą naszą rodzinę. 

Pokrycie kosztów leczenia 

Kolejnym powodem, dla którego powinniśmy na poważnie zainteresować się ofertą ubezpieczeń, jest możliwość pokrywania kosztów leczenia i rehabilitacji. Wiele badań musi zostać wykonanych natychmiast, a Narodowy Fundusz Zdrowia często nakazuje nam czekać nawet wiele miesięcy na naszą kolejkę. Alternatywa, w postaci wizyty prywatnej w bardzo poważny sposób naruszyć nasz budżet domowy. 

Jeśli zależy nam na możliwie szybkim dostępie do najlepszych specjalistów, ubezpieczenie zawierające pokrycie kosztów leczenia będzie doskonałym rozwiązaniem. 

Oszczędność wynikająca z usług dodatkowych ubezpieczenia

Pomoc hydraulika? Wsparcie elektryka? Możliwość odholowania swojego samochodu do najbliższego mechanika? To usługi, o których myślimy dopiero w momencie, gdy rodzi się potrzeba skorzystania z nich. Dobrze jest mieć w zanadrzu kontakt do ubezpieczyciela, który w ramach wykupionego ubezpieczenia oferuje nam dostęp do najlepszej jakości usług dodatkowych

Z takim ubezpieczeniem nie tylko szybko pozbędziemy się problemu, ale też zaoszczędzimy na drobnych usługach, które poważnie odczujemy w naszych kieszeniach. 

Więcej informacji znajdziesz na https://www.metlife.pl/o_metlife/blog/ubezpieczenie_szkolne/

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com/jirsak

Słowa kluczowe: metlife.pl
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festiwal rÃłwności 2021 II
Festiwal równości II w Krakowie

Sprawdź program II części Festiwalu.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny znów wychodzi na ulice

Dowiedz się więcej na temat nadchodzącej akcji.

Szczepienia COVID-19
Kto będzie mógł się zaszczepić trzecią dawką przeciw COVID-19 od 24 września?

Kto aktualnie będzie mógł przyjąć trzecią dawkę przeciw koronawirusowi?

Polecamy
USA - Trzęsienie ziemi w Kaliforni dotknęło Los Angeles

Mieszkańcy południowej części stanu Kalifornia odczuli trzęsienie o magnitudzie 3.7.

Globalne Centrum Usług WspÃłlnych
Smith&Nephew otwiera Globalne Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu Wrocław

Wrocławskie Globalne Centrum Usług Wspólnym Smith&Nephew mieści się w Nobilis Business House przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Festiwal rÃłwności 2021 II
Festiwal równości II w Krakowie

Sprawdź program II części Festiwalu.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny znów wychodzi na ulice

Dowiedz się więcej na temat nadchodzącej akcji.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.