Wiadomości - Artykuły

Znamy laureatów Eko-Inspiracji 2017 roku

2018-03-06 09:53:54

Znamy Eko-Inspiracje 2017 roku. Wyróżnienia zostały przyznane w sześciu kategoriach. Nagrodzeni od lat stawiają na ekologię w swojej działalności. Otrzymane nagrody utwierdziły ich w przekonaniu, że to właściwy kierunek.

EKO-INSPRACJE 2017 - laureaci „Eko-Inspiracja” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień ekologicznych w Polsce, a także jedno z największych na rynku wydarzeń propagujących idee zrównoważonego rozwoju. W ramach tej inicjatywy wyróżniane są innowacyjne i ekologiczne marki i produkty oferowane na polskim rynku, a także firmy, instytucje i organizacje zaangażowane na rzecz poszanowania środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju.

W środę 28 lutego odbył się finał V edycji internetowego plebiscytu „Eko-Inspiracja”. Gala połączona z debatą ekspercką odbyła się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Partnerami plebiscytu były firmy: Gaz- System, Lotos, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, NFOŚIGW, BOŚ Bank i Energa.

Kategorie wyróżnień

W 2017 roku internauci i czytelnicy portalu ekorynek.com mogli wybierać firmy, organizacje i produkty w sześciu kategoriach.

Pierwsza kategoria to FIRMA. W jej ramach można było głosować na przedsiębiorstwa zaangażowane a rzecz ekologii i poszanowania środowiska naturalnego, promujące idee zrównoważonego rozwoju.

Druga kategoria to PRODUKT. W tej części chodziło o wybór innowacyjnych rozwiązań i produktów, spełniających najwyższe normy ekologiczne, produkty przyjazne dla zdrowia i środowiska naturalnego.

Kolejna kategoria to PARTNERSTWO. Tu oceniane były programy, projekty lub kampanie edukacyjne związane z ochroną środowiska, realizowane we współpracy z firmami, samorządami, fundacjami, uczelniami lub stowarzyszeniami.

Czwarta kategoria to EDUKACJA. Ta część objęła wyróżnienia dla szkół, placówek oświatowych i uczelni wyższych realizujących projekty związane z tematyką ekologii i ochrony środowiska naturalnego. W kategorii tej mieszczą się także edukacyjne kampanie społeczne powiązane z tematyką ekologii.

Piąta kategoria to WYPOCZYNEK. Na wyróżnienie w tej części mogły liczyć firmy lub podmioty oferujące usługi turystyczne lub rekreacyjne, charakteryzujące się wysokimi walorami w zakresie zdrowia, aktywnego wypoczynku oraz ekologii.

Ostatnia kategoria to EKO-ŻYWNOŚĆ. W tej części na statuetkę mogły liczyć produkty naturalne, ekologiczne, przyjazne zdrowiu oferowane na polskim rynku.

Laureaci już wybrani

„Eko-Inspiracje” 2017 roku poznaliśmy 28 lutego w Warszawie. Kto zwyciężył?

W kategorii „Firma” bezkonkurencyjną okazał się Carrefour Polska od lat bardzo intensywnie angażujący się w działania edukacyjne na rzecz zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego.

W kategorii „Produkt” zwyciężył ekologiczny, dolistny nawóz wapniowy CALIO, wytwarzany z muszli skorupiaków morskich, stosowany w uprawach ekologicznych w rolnictwie, ogrodnictwie i przy uprawach sadowniczych.

W kategorii ekologicznych programów partnerskich najwięcej głosów uzyskał edukacyjny projekt na rzecz czystości rzek RECYKLING REJS realizowany przez zespół Dominika Dobrowolskiego – znanego podróżnika i ekologa oraz Fundację PlasticsEurope Polska.

W kategorii „Edukacja” internauci najwyżej ocenili ekologiczne działania Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej.

W kategorii „Wypoczynek” zwyciężyło ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne LAWENDOWA OSADA położone na Kaszubach w bezpośredniej bliskości starego bukowego lasu i aromatycznego pola lawendy.

Laureatem tej kategorii plebiscytu zostały Zakłady Mięsne WASĄG oferujące certyfikowane, ekologiczne mięso i wędliny z regionu Roztocza na Lubelszczyźnie.

Źródło: http://www.ekoinspiracja.ekorynek.com/

ip

 

Słowa kluczowe: zwycięzcy, gala 2018, 5 edycja, wyróżnienia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Awaria wyciągu w Gruzji. Ludzie wyskakiwali z krzesełek! Zobaczcie nagranie [WIDEO]
Awaria wyciągu w Gruzji. Ludzie wyskakiwali z krzesełek! Zobaczcie nagranie [WIDEO]

W wyniku awarii wyciągu narciarskiego wiele osób zostało rannych.

Kontenery wielomoduÅ‚owe oferujÄ… duÅźe moÅźliwość tworzenia zaplecza.
Jeden kontener to za mało? Wypróbuj możliwość łączenia modułów!

Kontenery wielomodułowe oferują duże możliwość tworzenia zaplecza.

Polecamy
Z Wrocławia do Lubina znów dojedziesz pociągiem
Z Wrocławia do Lubina znów dojedziesz pociągiem Wrocław

Lubin jest największym w województwie i drugim co do wielkości miastem w Polsce, które pozbawione jest dostępu do transportu kolejowego. Do niedawna dokuczliwy był brak bezpośredniego połączenia z Wrocławiem. To sie jednak zmieniło. Od kilku dni Lubin znów ma połączenie kolejowe ze stolicą Dolnego Śląska.

Wakacyjne niedziele na Wyspie Słodowej. Sprawdź program!
Wakacyjne niedziele na Wyspie Słodowej. Sprawdź program! Wrocław

Na wrocławian czekają escape room, rozgrywki z zawodnikami OKS Sokół Wrocław w warcaby, gry planszowe i bule.

Ostatnio dodane
Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja
BazarKredytowy.pl