Wiadomości - Artykuły

Wynajmujesz samochód? Uważaj na limity kilometrów!

2014-04-15 08:25:50

Wynajmując samochód w wypożyczalni należy liczyć się z wieloma ograniczeniami. Jednym z dość często wprowadzonych zastrzeżeń do umowy najmu jest limit kilometrów, które może przejechać auto w wybranym okresie czasu.

Kiedy można spotkać limit kilometrów?

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm wypożyczających samochody decyduje się na wynajem bez określania limitu kilometrów. Zdarza się jednak, że limit wprowadzany jest z jakiegoś szczególnego powodu np. jedna z dużych sieciowych wypożyczalni samochodów wprowadziła limit kilometrów, ponieważ pojazdy wynajmowane firmom były używane również do celów prywatnych. Limit kilometrów w tym wypadku ograniczył możliwość korzystania z aut w nie właściwy sposób.

Co oznacza limit kilometrów dla klienta?

To, czy firma wprowadza limit kilometrów czy nie, uzależnione jest od jej wewnętrznej polityki. Warto jednak wiedzieć, że dla klienta limitowanie kilometrów może być bardzo istotne. Przede wszystkim limit mocno ogranicza możliwość poruszania się wynajętym samochodem. Jeśli zamierzamy wynająć pojazd w celach turystycznych najlepiej wyszukać taką firmę, która nie narzuca ilości kilometrów, jakie można przejechać dziennie. W przypadku poruszania się np. w mieście limit kilometrów może nie mieć zupełnie znaczenia. Podpisując umowę najmu samochodu należy wiedzieć, że za kilometry nadliczbowe przyjdzie nam dodatkowo zapłacić. W umowie powinien się znaleźć zapis określający dokładnie limit oraz dopłatę za każdy kolejny przejechany kilometr.

Gdzie szukać ofert wypożyczalni samochodów?

Zanim zaczniesz szukać samochodu do wynajęcia należy dokładnie zastanowić się czy limit kilometrów jest dla nas jakimś ograniczeniem. Jeśli tak trzeba szukać wypożyczalni nie limitującej ilości przejechanych kilometrów, jeśli nie można wybrać praktycznie każdą ofertę. Najlepiej swoje poszukiwania rozpocząć od serwisów takich jak http://www.wynajemsamochodowlotnisko.pl, które pozwalają zapoznać się dokładnie z warunkami jakie oferują poszczególne wypożyczalnie, w tym również dotyczące limitu kilometrów.

ip

Fot. Łukasz Bera

Słowa kluczowe: wynajem samochodów wypozyczalnia samochodów tanio limit kilometrów ograniczenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Awaria wyciągu w Gruzji. Ludzie wyskakiwali z krzesełek! Zobaczcie nagranie [WIDEO]
Awaria wyciągu w Gruzji. Ludzie wyskakiwali z krzesełek! Zobaczcie nagranie [WIDEO]

W wyniku awarii wyciągu narciarskiego wiele osób zostało rannych.

Kontenery wielomoduÅ‚owe oferujÄ… duÅźe moÅźliwość tworzenia zaplecza.
Jeden kontener to za mało? Wypróbuj możliwość łączenia modułów!

Kontenery wielomodułowe oferują duże możliwość tworzenia zaplecza.

Polecamy
Motokrew 2013: Oddaj krew obok Aqua Parku
Motokrew 2013: Oddaj krew obok Aqua Parku

Zapraszamy na akcję popularyzującą krwiodawstwo: Motocykliści Dzieciom „MOTOKREW 2013”we Wrocławiu.

Gigantyczny Jumbo Jet wylądował we Wroclawiu
Gigantyczny Jumbo Jet wylądował we Wroclawiu Wrocław

Jeden z największych samolotów świata na wrocławskim lotnisku. Zobacz zdjęcia!

Ostatnio dodane
Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja
BazarKredytowy.pl