Wiadomości - Artykuły

Tragiczny bilans świąt. 41 osób zabitych na polskich drogach

2017-04-18 13:09:42

W okresie Świąt Wielkanocnych, między czwartkiem a poniedziałkiem, na polskich drogach doszło do 380 wypadków. Śmierć poniosło 41 osób, a 478 zostało rannych. Komenda Główna Policji poinformowała o zatrzymaniu 1200 nietrzeźwych kierowców.

wypadek

Statystyki znacznie wzrosły, porównując do ubiegłego roku. Doszło wtedy do 307 wypadków, w których zginęło o 10 osób mniej. 399 odniosło mniejsze bądź większe obrażenia. Zatrzymano jednak aż 1263 kierowców w stanie nietrzeźwości.

Na autostradzie A2 na trasie Poznań - Świecko, między węzłem Buk a węzłem Nowy Tomyśl, doszło w tym czasie do najgroźniejszego wypadku. Jedna osoba zginęła, dziewięć osób rannych. W wyniku karambolu, mającego miejsce w poniedziałek, zderzyły się 23 auta. Drogę całkowicie odblokowano dopiero około godziny 1:30.

Od piątku, została także zwiększona liczba kontrolujących drogi jednostek policyjnych. Nad bezpieczeństwem czuwało ponad 10 tysięcy funkcjonariuszy. Standardowo kontrolowali oni prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, trzeźwość, a nawet stan techniczny samochodu oraz czy dzieci podróżowały w specjalnych fotelikach.

Jak donosi policja, jedną z głównych przyczyn wypadków była nadmierna prędkość. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych oraz jazda pod wpływem alkoholu, to kolejne z nich.

Patrząc na ubiegłe lata, okres świąteczny nie należy do przyjaznych dla kierowców. Z roku na rok można spodziewać się wciąż wzrastającej ilości kolizji drogowych, a co za tym idzie jeszcze więcej zabitych i rannych. Kierowcy nie tylko powinni jeździć zgodnie z przepisami drogowymi, ale dostosować prędkość do nawierzchni, a przede wszystkim do warunków atmosferycznych. 

PP

źródło: tvn24.pl

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: wypadki w okresie świątecznym, bilans wypadków święta, wypadki 2017
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Turniej bilardowy - Predator Cup
Turniej bilardowy - Predator Cup Wrocław

Kolejny duży turniej we Wrocławskim Bandaclub! Największa sala bilardowa tym razem gościć będzie sympatyków pool bilarda - czyli 9-stopowego stołu.

MPK: Autobusy linii 325 i 119 zmieniają trasę
MPK: Autobusy linii 325 i 119 zmieniają trasę Wrocław

Kończy się kolejny etap prac przy ul. Ibn Siny Avicenny.

Zobacz także
Wypadek pod Goleniowem
Zderzyły się cztery samochody na DK6

Do wypadku doszło w okolicach Goleniowa. Jest jedna ofiara śmiertelna, a cztery osoby zostały ranne.

Rosję atakuje szarańcza! Czy Polska też ma się obawiać? [WIDEO]

Okropna plaga dotknęła naszych sąsiadów.

Trzęsinie ziemi w Grecji! Są ofiary śmiertelne [WIDEO]

Ucierpiała wyspa Kos i wybrzeże Turcji.

Ostatnio czytane
Turniej bilardowy - Predator Cup
Turniej bilardowy - Predator Cup Wrocław

Kolejny duży turniej we Wrocławskim Bandaclub! Największa sala bilardowa tym razem gościć będzie sympatyków pool bilarda - czyli 9-stopowego stołu.

MPK: Autobusy linii 325 i 119 zmieniają trasę
MPK: Autobusy linii 325 i 119 zmieniają trasę Wrocław

Kończy się kolejny etap prac przy ul. Ibn Siny Avicenny.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Konkurs Ziaja