Wiadomości - Artykuły

Studentka UWroc. potrzebuje pomocy

2008-01-31 14:44:11

 Od redakcji: Drodzy Czytelnicy, zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie Marty Stec, jednej ze studentek Uniwersytetu Wrocławskiego. Pół roku temu Marta miała poważny wypadek, w wyniku którego straciła niemal całą nogę. Marta ma szansę, by móc normalnie żyć, potrzebuje jednak drogiej protezy. Oto list, który wystosowała do nas Marta Stec:

"Nazywam się Marta Stec i mam 25 lata. Jestem studentką matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim. W czerwcu 2007r. miałam poważny wypadek komunikacyjny, gdy wysiadałam z tramwaju motorniczy mnie nie zauważył, za szybko zamknął drzwi i przytrzasnął mi plecak, po czym ruszył wciągając mnie pod koła. W ten sposób straciłam nogę na wysokości 1/3 uda, miałam wyłamane żebro, które wbiło się w płuco, a także liczne powierzchowne zranienia.

Walka o moje życie była długa, a ja dzielnie i przytomnie wszystko znosiłam. Moja chęć życia była i jest ogromna. Pomimo ogromnego bólu uśmiechałam się do świata i zarażałam swoją radością życia bliskich. W końcu to cud, że żyję. Teraz czeka mnie już tylko rehabilitacja, nauka chodzenia na protezie i walka o normalne życie. Niestety to wszystko się jednak wiąże z finansami, które znacznie przekraczają budżet mojej rodziny. Mieszkam tylko z tatą, który jest na rencie. Wartość dobrej protezy, w której będę mogła w miarę sprawnie się poruszać i godnie żyć to ok. 50 000zł. Dodatkowo taką protezę trzeba wymieniać średnio co 3 lata. Dzięki dobroci mieszkańców mojego miasta został dla mnie zorganizowany festyn charytatywny. Ludzie byli hojni, jednak ogólna suma zebranych środków nie jest w stanie pokryć kosztu nawet jednej protezy. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o wszelką możliwą pomoc finansową.

Pieniądze można wpłacać na konto:

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

50-073 Wrocław, ul. Św. Antoniego 36/38

Konto nr: 80 1540 1030 2001 7703 5321 0003

Z dopiskiem: Stec Marta - proteza

KRS: 0000150294


W celu przekazania 1% podatku w picie rocznym dopisek „Stec Marta - proteza" należy wpisać w rubryce: "inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem", które znajdują się w pozycji:

w pit 37 poz 123

w pit 36 poz 311

w pit 36L poz 107

w pit 28 poz 135


Z poważaniem

Marta Stec


Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Marta została niepełnosprawną modelką [0]
  Andrzej
  2008-05-06 13:01:45
  Piękne zdjęcia Marty właśnie się pojawiły na stronie www.ampworld.de Brawo dla niej za odwagę. Mam nadzieję, że uda się jej dzięki temu zdobyć lepszą protezę.
 • [0]

  2008-02-02 20:11:49
  ZDiK zawinil i niech placi!
Warto przeczytać
reklama Nauka hiszpańskiego z Preply
Nauka hiszpańskiego z Preply Warszawa

Słoneczna Hiszpania to popularny kierunek wakacyjny.

Zobacz także
BezpieczeÅ„stwo w miejskiej dÅźungli
Bezpieczeństwo w miejskiej dżungli: bezpłatne warsztaty dla starszych i młodszych Warszawa

Zagrożenie terroryzmem za realne uważa niemal połowa Polaków.

zamach w Barcelonie
Ataki terrorystyczne w Barcelonie. Dramatyczne nagranie [WIDEO]

ISIS przyznało się do zamachów w Barcelonie.

wypadek przy pracy
Jak starać się o odszkodowanie dla studenta?

Jak ubiegać się o odszkodowanie dla studenta? Oto najważniejsze mity na temat odszkodowań.

Ostatnio czytane
reklama Nauka hiszpańskiego z Preply
Nauka hiszpańskiego z Preply Warszawa

Słoneczna Hiszpania to popularny kierunek wakacyjny.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.