Wiadomości - Artykuły

Studentka chora na białaczkę szuka dawcy szpiku

2013-01-21 09:40:10

Marta Patryniak ma 19 lat, właśnie kończyła pierwszy semestr geologii na Uniwersytecie Warszawskim, kiedy dowiedziała się, że jest chora na białaczkę…

- Jedynym sposobem na to, żeby Marta wyzdrowiała jest podarowanie jej szpiku. Intensywnie szukamy dawcy – wyjaśnia Marta Sendal studentka PWSZ w Nysie działająca w Kole Medycyny Ratunkowej COR.

Marta i jej rodzina pochodzą z Krotoszyna, jednak prośba o pomoc dotarła do Nysy za pośrednictwem mamy Marty, Edyty Patryniak, która studiuje pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie i aktywnie działa w Studenckim Kole Naukowym „MEDIC”.  - Razem z innymi członkiniami koła spotkaliśmy się 12 stycznia, by omówić szczegóły zbiórki szpiku. W ten sposób powstała akcja pn. „Uratuj życie Marcie”, która będzie odbywała się przez dwa dni: 24 i 25 stycznia, od godz. 8:00 do 20:00, tak by każdy (rodzic, student albo uczeń) mógł do nas przyjść i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Od uczestnika akcji wymagamy tylko i wyłącznie wymazu z policzka, żadnych igieł, kłucia czy krwi. To zaledwie pięć minut, które należy przeznaczyć na wymaz i rejestrację w bazie fundacji DKMS (największej w Polsce bazie dawców komórek macierzystych). W ten sposób każdy z nas może uratować życie Marcie – tłumaczy Marta Sendel.

Akcja odbędzie się w Budynku „D” PWSZ w Nysie przy ul. Ujejskiego 12.

Źródło: PWSZ

Słowa kluczowe: Marta Patryniak pwsz nysa akcja studentów
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
babcia i dziadek
7 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka

Sprawdź, co kupić z okazji ich święta!

Silne wiatry spowodowaÅ‚y wiele szkÃłd w paÅ„stwach europejskich.
Orkan Fryderyka szalał nad Europą

Silne wiatry spowodowały wiele szkód w państwach europejskich.

policjant
Więcej policjantów w terenie. To nadal atrakcyjny zawód

Funkcjonariuszy będzie więcej i będą bliżej obywateli.

Polecamy
Poszukiwana Kasia Kobiela nie żyje?
Poszukiwana Kasia Kobiela nie żyje? Wrocław

W niedzielę, w lasku pod Długołeka, kobieta, która wybrała się na spacer z psem znalazła torebkę, a w niej dokumenty i telefon będące własnością poszukiwanej od czerwca Kasi Kobieli.

reklama Pierwszy pojazd w Twojej firmie
Pierwszy pojazd w Twojej firmie

Chcesz kupić samochód firmowy?

Ostatnio dodane
babcia i dziadek
7 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka

Sprawdź, co kupić z okazji ich święta!

Silne wiatry spowodowaÅ‚y wiele szkÃłd w paÅ„stwach europejskich.
Orkan Fryderyka szalał nad Europą

Silne wiatry spowodowały wiele szkód w państwach europejskich.

BazarKredytowy.pl