Wiadomości - Artykuły

Równoleżnik Zero 2017

2017-03-20 10:13:51

W dniach 7-8 kwietnia 2017 r. Biblioteka Turystyczna i Mediateka (filie MBP we Wrocławiu) zapraszają na VI edycję Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. W tym roku poznamy bliżej najmniejszy kontynent świata Australię i Oceanię, która kojarzy nam się z kangurami, psami dingo, Aborygenami czy największą rafą koralową świata. Swoimi wrażeniami z podroży po Antypodach podzielą się z nami m.in. Maciej Szarski (autor bloga Przez kontynenty), Agnieszka Waligóra oraz Marzena Badziak i Jan Piętek , którzy na rowerach przejechali australijski kontynent. O raju dla podróżników, czyli Nowej Zelandii opowiedzą Małgorzata i Michał Brezdeń oraz Joanna Sędzikowska, na tajemniczą Oceanię zabierze nas Michalina Kupper, a nieznane Borneo przybliży Marcin Gabruk. Nie zapomnieliśmy też o rdzennych mieszkańcach  Aborygenach, o historii których opowie Mateusz Marczewski - reporter, autor książki „Niewidzialni”.W tym roku jako goście specjalni wystąpią Marek Tomalik-podróżnik, który zna „Lady Australię” doskonale oraz Marek Niedźwiecki, dziennikarz radiowy, od lat zakochany w tym kontynencie.
Sobota to równoleżnikowy dzień rodzinny. Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w grze miejskiej "Gdzie jest kangur", warsztaty, spotkanie przyrodniczo-literackie oraz plenerowy happening plastyczny "Stwórzmy razem Australię", który poprowadzą Gosia Kulik i Tomek Żarnecki, znani z publikacji książek „Głośne zniknięcie/Niezłe ziółko” oraz „Chore historie”. Prowadzący wraz z uczestnikami wydarzenia stworzą wielkoformatowy obraz.
W klubie festiwalowym - Pubie Podróżniczym Wędrówki odbędzie się koncert etno-elektro Pawła Podsiadło czyli MAGO, który zagra również na instrumencie Aborygenów-didgeridoo. Wystąpi też teatr improwizacji Nie, bo. Wojciech Cyran poprowadzi warsztat dotyczący win australijskich, połączony z degustacją.
Równoleżnik Zero to również konkursy np. : konkurs na najlepszego prelegenta festiwalu czy konkurs fotograficzny "Tak daleko jak nogi poniosą".


Zapraszamy na Festiwal Równoleżnik Zero do Australii i Oceanii !

ip

Słowa kluczowe: Równoleżnik Zero 2017, studia, dla studentów
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
babcia i dziadek
7 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka

Sprawdź, co kupić z okazji ich święta!

Silne wiatry spowodowaÅ‚y wiele szkÃłd w paÅ„stwach europejskich.
Orkan Fryderyka szalał nad Europą

Silne wiatry spowodowały wiele szkód w państwach europejskich.

policjant
Więcej policjantów w terenie. To nadal atrakcyjny zawód

Funkcjonariuszy będzie więcej i będą bliżej obywateli.

Polecamy
Zaginęła Katarzyna Kobiela
Zaginęła Katarzyna Kobiela

Katarzyna Kobiela to mieszkanka Sieradza. Tam też, na stacji kolejowej widziano ją ostatni raz, kiedy 21 czerwca wsiadła do pociągu jadącego do Wrocławia.

Ostatnio dodane
babcia i dziadek
7 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka

Sprawdź, co kupić z okazji ich święta!

Silne wiatry spowodowaÅ‚y wiele szkÃłd w paÅ„stwach europejskich.
Orkan Fryderyka szalał nad Europą

Silne wiatry spowodowały wiele szkód w państwach europejskich.

BazarKredytowy.pl