Wiadomości - Artykuły

Równoleżnik Zero 2017

2017-03-20 10:13:51

W dniach 7-8 kwietnia 2017 r. Biblioteka Turystyczna i Mediateka (filie MBP we Wrocławiu) zapraszają na VI edycję Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. W tym roku poznamy bliżej najmniejszy kontynent świata Australię i Oceanię, która kojarzy nam się z kangurami, psami dingo, Aborygenami czy największą rafą koralową świata. Swoimi wrażeniami z podroży po Antypodach podzielą się z nami m.in. Maciej Szarski (autor bloga Przez kontynenty), Agnieszka Waligóra oraz Marzena Badziak i Jan Piętek , którzy na rowerach przejechali australijski kontynent. O raju dla podróżników, czyli Nowej Zelandii opowiedzą Małgorzata i Michał Brezdeń oraz Joanna Sędzikowska, na tajemniczą Oceanię zabierze nas Michalina Kupper, a nieznane Borneo przybliży Marcin Gabruk. Nie zapomnieliśmy też o rdzennych mieszkańcach  Aborygenach, o historii których opowie Mateusz Marczewski - reporter, autor książki „Niewidzialni”.W tym roku jako goście specjalni wystąpią Marek Tomalik-podróżnik, który zna „Lady Australię” doskonale oraz Marek Niedźwiecki, dziennikarz radiowy, od lat zakochany w tym kontynencie.
Sobota to równoleżnikowy dzień rodzinny. Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w grze miejskiej "Gdzie jest kangur", warsztaty, spotkanie przyrodniczo-literackie oraz plenerowy happening plastyczny "Stwórzmy razem Australię", który poprowadzą Gosia Kulik i Tomek Żarnecki, znani z publikacji książek „Głośne zniknięcie/Niezłe ziółko” oraz „Chore historie”. Prowadzący wraz z uczestnikami wydarzenia stworzą wielkoformatowy obraz.
W klubie festiwalowym - Pubie Podróżniczym Wędrówki odbędzie się koncert etno-elektro Pawła Podsiadło czyli MAGO, który zagra również na instrumencie Aborygenów-didgeridoo. Wystąpi też teatr improwizacji Nie, bo. Wojciech Cyran poprowadzi warsztat dotyczący win australijskich, połączony z degustacją.
Równoleżnik Zero to również konkursy np. : konkurs na najlepszego prelegenta festiwalu czy konkurs fotograficzny "Tak daleko jak nogi poniosą".


Zapraszamy na Festiwal Równoleżnik Zero do Australii i Oceanii !

ip

Słowa kluczowe: Równoleżnik Zero 2017, studia, dla studentów
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Zamieszanie wokół ACTA. Europosłowie pod presją?
Zamieszanie wokół ACTA. Europosłowie pod presją? 2012-02-03 11:01:24

W Parlamencie Europejskim nie było chętnych do sprawozdania w sprawie ACTA!

Polska europosłanka: nie ratyfikować ACTA
Polska europosłanka: nie ratyfikować ACTA 2012-04-11 08:33:48

"ACTA ma wiele wad i powinna być renegocjowana".

Zobacz także
motocross
Tomasz Gollob miał poważny wypadek! Może już nie chodzić 2017-04-24 08:31:18

Gollob stracił kontrolę nad motocyklem.

Tatry
Uwaga na lawiny w Tatrach! 2017-04-20 15:45:57

Zagrożenie lawinowe w górach po intensywnych opadach śniegu

Donald Tusk
Donald Tusk po przesłuchaniu 2017-04-20 13:50:06

Przewodniczący Rady Europejskiej zeznawał jako świadek w sprawie śledztwa o współpracę polskiego rządu z rosyjskimi służbami specjalnymi

Ostatnio czytane
Zamieszanie wokół ACTA. Europosłowie pod presją?
Zamieszanie wokół ACTA. Europosłowie pod presją? 2012-02-03 11:01:24

W Parlamencie Europejskim nie było chętnych do sprawozdania w sprawie ACTA!

Polska europosłanka: nie ratyfikować ACTA
Polska europosłanka: nie ratyfikować ACTA 2012-04-11 08:33:48

"ACTA ma wiele wad i powinna być renegocjowana".

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych 2009-10-23 11:38:57 | Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! 2007-08-28 14:07:39 | Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.