Wiadomości - Artykuły

Jak witaliśmy Nowy Rok.

2006-01-01 00:00:00

Na balach, prywatkach, bankietach i imprezach pod gołym niebem w centralnych punktach miast Polacy bawili się w noc sylwestrową. Najliczniej i najhuczniej Nowy Rok witano we Wrocławiu i w Krakowie gdzie występy gwiazd oglądało ok. 60 tys. osób. Nadejście Nowego 2006 roku „pod chmurką” świętowano także m.in. w Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Kielcach i Bydgoszczy.

W transmitowanym z Wrocławia przez program drugi TVP „Sylwestrze po szczęśliwą gwiazdą”  przed blisko 60 tysięczną publicznością zaprezentowały się największe gwiazdy polskiej estrady m.in. Krzysztof Krawczyk, Virgin, Tercet Egzotyczny Kombi, Stachursky, Reni Jusis, Blue Cafe i Bajm. Koncert prowadziły Anna Popek i Agata Młynarska z TVP, a także DJ. Radia Eska.

Nie mniej hucznie było na krakowskim Rynku gdzie 60 tysięcy osób mogło podziwiać na scenie takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Sistars, Myslovitz czy Perfect. Koncert z Krakowa także częściowo pokazywany był przez TVP. O pólnocy na krakowskim Rynku rozległ się hejnał, a prezydent Krakowa złożył zebranym ludziom życzenia. Atrakcją wieczoru był pokaz sztucznych ogni do muzyki Vangelisa.

Świętowanie nadejścia nowego roku odbyło się bez większych zakłóceń i w porównaniu z poprzednimi latami wypadło dość dobrze i spokojnie. Nie obyło się oczywiście bez poparzeń i drobnych incydentów. Policjanci zatrzymali kilku handlarzy narkotyków, przy których znaleziono porcje amfetaminy i marihuany. Zatrzymano także kilku uczestników bójki którzy zagrażali bezpieczeństwu bawiących się ludzi.

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
babcia i dziadek
7 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka

Sprawdź, co kupić z okazji ich święta!

Silne wiatry spowodowaÅ‚y wiele szkÃłd w paÅ„stwach europejskich.
Orkan Fryderyka szalał nad Europą

Silne wiatry spowodowały wiele szkód w państwach europejskich.

policjant
Więcej policjantów w terenie. To nadal atrakcyjny zawód

Funkcjonariuszy będzie więcej i będą bliżej obywateli.

Polecamy
Plaża w centrum Wrocławia!
Plaża w centrum Wrocławia! Wrocław

W lipcu na Dworcu Głównym powstanie prawdziwa piaszczysta plaża. Każdy znajdzie coś dla siebie - będzie można cieszyć się słońcem na kolorowych leżakach lub odpocząć w cieniu dużych parasoli.

Ostatnio dodane
babcia i dziadek
7 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka

Sprawdź, co kupić z okazji ich święta!

Silne wiatry spowodowaÅ‚y wiele szkÃłd w paÅ„stwach europejskich.
Orkan Fryderyka szalał nad Europą

Silne wiatry spowodowały wiele szkód w państwach europejskich.

BazarKredytowy.pl